Dnes je pondelok, 28. november 2022
Meniny má Henrieta, zajtra Vratko

Informácie a bohoslužby

    vdp. PaedDr. ThDr. Jaroslav Rusnák, PhD.
farský administrátor

cernova@kapitula.sk
Telefón:044/430 00 17Rímsko-katolícky farský úrad
Černovských martýrov 410/22
034 06 Ružomberok - Černová

Bankové spojenie:
Slovenská sporitelňa: SK 17 0900 000000 0056711426
Poštová banka: SK 56 6500 000000 0094000203

Farské oznamy

alternativní text
  • Upratovanie kostola: Ďakujem za upratovanie kostola túto sobotu. Nasledujúcu sobotu má na starosti čistenie kostola skupina pani Marty Bednárikovej.
  • Úmysly svätých omší na mesiac november sú už na internete a aj vzadu na výveske. Potom si ich môžete pozrieť. Ak uvidíte nejakú chybu, dajte mi vedieť, aby som to mohol včas napraviť.
  • Zasvätenie najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu: Podľa encykliky pápeža Pia XI. sa dnes vo všetkých farských kostoloch počas osobitnej pobožnosti koná pred vyloženou Najsvätejšou sviatosťou obnova zasvätenia [ľudského pokolenia] Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. ODPUSTKY – Kto sa zúčastní na verejnom recitovaní modlitby Ježišu, Vykupiteľ ľudského pokolenia určenej na slávnosť Nášho Pána Ježiša Krista, Kráľa neba i zeme, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.
  • Požehnanie adventných vencov: Na budúcu nedeľu bude požehnanie adventných vencov pri obidvoch svätých omšiach.
  • Svetový deň mládeže: Dnes je Svetový deň mládeže. Tento deň ustanovil v blahej pamäti pápež sv. Ján Pavol II. v roku 1985.
  • Zbierka na charitu: Na budúcu nedeľu máme vo všetkých chrámoch Slovenska zbierku na charitu. Všetkým dobrodincom srdečné Pán Boh zaplať.
  • Stretnutie birmovancov na piatkovej sv. omši: Milí birmovanci, pozývame vás na piatkovú birmovaneckú svätú omšu, aj na nácvik spevu pred ňou v priestoroch školy o 17.00.
  • Webová stránka našej farnosti: Do pozornosti dávam novú webovú stránku našej farnosti. V nej sa veľa dočítate ohľadom slávenia sviatosti, farské oznamy, úmysly svätých omší, čo nás vo farnosti čaká a čo sme spolu spoločne prežili vo farnosti – hoci počas pandémie sa toho veľa prežiť nedalo – ale predsa sa čosi nájde, aktuality, akcie, slávenia vo farnosti a mnoho zaujímavosti. Našu stránku si môžete nájsť pod www.farnostcernova.sk

Úmysly apoštolátu modlitieb na mesiac november:

  • Všeobecný: „Aby deti, ktoré trpia, žijú na ulici, sú obeťami vojen a sirotami, mali prístup k vzdelaniu a mohli znova zakúsiť teplo rodiny.“
  • Úmysel KBS: „Aby mladí dokázali byť opravdivými Kristovými svedkami.“

alternativní text

Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Patrika Haba


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Dom Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 911 393 861 alebo e-mailom: btsvtp@gmail.com