Dnes je nedeľa, 24. január 2021
Meniny má Timotej, zajtra Gejza

Informácie a bohoslužby

    vdp. PaedDr. ThDr. Jaroslav Rusnák, PhD.
farský administrátor

cernova@kapitula.sk
Telefón:044/430 00 17Rímsko-katolícky farský úrad
Černovských martýrov 410/22
034 06 Ružomberok - Černová

Bankové spojenie:
Slovenská sporitelňa: SK 17 0900 000000 0056711426
Poštová banka: SK 56 6500 000000 0094000203

Farské oznamyalternativní text
  • Upratovanie kostola: Ďakujem za upratovanie kostola túto sobotu. Túto sobotu má na starosti čistenie kostola skupina číslo 16.
  • Úmysly svätých omší na mesiac január sú už na internete a aj vzadu na výveske. Môžete si ich potom pozrieť. Ak uvidíte nejakú chybu, dajte mi vedieť, aby som to mohol včas napraviť. Môžete mi už zahlasovať úmysly sv. omší na mesiac február, marec.
  • Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov: Od 18. – 25. januára je týždeň modlitieb za kresťanov. Cez celý týždeň treba brať vo svätej omši primerané úmysly v modlitbe veriacich.
  • Túto nedeľu máme 68. Svetový deň malomocných. Bol vyhlásený v roku 1954 francúzskym spisovateľom a novinárom Raoulom Follereau.
  • V kostole vzadu je pripravená pokladnička na DOBRÚ NOVINU a veriaci, ktorí chcú podporiť projekt koledovania detí pre pomoc Afrike ako túto Dobrú novinu, môžu tak svoj príspevok vhodiť do tejto označenej pokladničky v kostole.
  • Túto nedeľu máme taktiež Nedeľu Božieho slova ustanovenú pápežom Františkom v roku 2019 apoštolským listom „Aperuit illis. Má byť dňom oslavy, štúdia a šírenia Božieho slova.
  • Púť zaľúbených: Saleziáni don Bosca a Pavlini Vás pozývajú na Púť zaľúbených, ktorá sa uskutoční 20. februára 2021. Tento ročník bude veľmi špecifický po prvýkrát sa bude konať on-line cez Youtube kanál. Púť je určená pre všetkých zaľúbených (chodiacich, snúbencov i manželov), ale aj pre jednotlivcov. Viac sa dozviete na stránke www.zalubeni.sk

Úmysly apoštolátu modlitieb na mesiac január:

  • Všeobecný: „Aby nám Pán dal milosť bratsky spolunažívať s príslušníkmi iných náboženstiev, navzájom sa za seba modliť a byť voči všetkým otvorení.“
  • Úmysel KBS: „Aby sme boli na príhovor Panny Márie Bohorodičky chránení pred každým vírusom, ktorý zabíja telo, ale najmä dušu.“

alternativní text

Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Patrika Haba


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Dom Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 911 393 861 alebo e-mailom: btsvtp@gmail.com