Dnes je piatok, 24. september 2021
Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav

Informácie a bohoslužby

    vdp. PaedDr. ThDr. Jaroslav Rusnák, PhD.
farský administrátor

cernova@kapitula.sk
Telefón:044/430 00 17Rímsko-katolícky farský úrad
Černovských martýrov 410/22
034 06 Ružomberok - Černová

Bankové spojenie:
Slovenská sporitelňa: SK 17 0900 000000 0056711426
Poštová banka: SK 56 6500 000000 0094000203

Farské oznamy

alternativní text
  • Upratovanie kostola: Ďakujem za upratovanie kostola túto sobotu. Nasledujúcu sobotu má na starosti čistenie kostola skupina susediek z ulice Andreja Hlinku.
  • Úmysly svätých omší na mesiac september sú už na internete a aj vzadu na výveske. Potom si ich môžete pozrieť. Ak uvidíte nejakú chybu, dajte mi vedieť, aby som to mohol včas napraviť. Ďakujem.
  • Od pondelka 20.9. 2021 podľa Covid automatu prechádza náš okres do oranžovej farby. Z tohto dôvodu sv. omše v týždni budú bývať pre všetkých s obmedzenou kapacitou 25%. Nedeľné sv. omše budú v dvoch režimoch. Sväté omše pre plne zaočkovaných a bez obmedzenia počtu veriacich budú 07:30 a pre nezaočkovaných o 9:00 hod. a o 10:00 hod. (sv. omša za účasti detí). Sv. omše o 09:00 a o 10:00 budú s obmedzenou kapacitou 25 %. Deti do 12 rokov sa do počtu zúčastnených nezapočítavajú. Obmedzenia 25 % kapacity platia pre tých, ktorí sú v interiéri.
  • Vyhlásenie charitatívnej zbierky pre Kubu: Povzbudení návštevou a podnetmi Svätého Otca rozhodli sa slovenskí biskupi vyhlásiť na budúcu nedeľu – 26. septembra 2021 – vo všetkých slovenských kostoloch zbierku na pomoc pre núdznych na Kube. Zbierka chce byť jedným z ovocí návštevy Svätého Otca, ktorý opakovane upriamuje pozornosť na bratov a sestry, ktorí majú ťažkosti, zostávajú však prehliadaní. Problémy Kuby prehĺbila celosvetová pandémia koronavírusu. Situácia narastajúcej materiálnej chudoby v tejto krajine je pre nás pripomienkou toho, že máme byť za čo vďační, a zároveň by sme nemali prehliadať tých, ktorí rovnaké šťastie nemajú. Našim cieľom je podeliť sa, tak ako sa v minulosti iní podelili s nami, keď sme to potrebovali. Na budúcu nedeľu (26. septembra) teda biskupi vo všetkých kostoloch vyhlasujú zbierku na pomoc pre chudobných na Kube, a prosia vás o vašu štedrosť v duchu povzbudení, ktoré sme počuli počas návštevy Svätého Otca. Už vopred vám vyslovujeme úprimné „Pán Boh odmeň!“ a ďakujeme.

Úmysly apoštolátu modlitieb na mesiac september:

  • Evanjelizačný: „Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.“
  • Úmysel KBS: „Aby sa posolstvo evanjelia slávilo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.“

alternativní text

Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Patrika Haba


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Dom Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 911 393 861 alebo e-mailom: btsvtp@gmail.com