Dnes je piatok, 4. december 2020
Meniny má Barbora, zajtra Oto

Informácie a bohoslužby

    vdp. PaedDr. ThDr. Jaroslav Rusnák, PhD.
farský administrátor

cernova@kapitula.sk
Telefón:044/430 00 17Rímsko-katolícky farský úrad
Černovských martýrov 410/22
034 06 Ružomberok - Černová

Bankové spojenie:
Slovenská sporitelňa: SK 17 0900 000000 0056711426
Poštová banka: SK 56 6500 000000 0094000203

Farské oznamy


alternativní text
 • Prvý piatok v mesiaci: Spovedať budeme pred večernou svätou omšou pol hodinu obidvaja kňazi.
 • Návšteva chorých: Ku chorým pôjdem v piatok od 7:30 hod. Pôjdem ku všetkým, ku ktorým chodím. Ak sa nebude dať prísť ku chorému ku ktorému pravidelne chodím nech to zahlásia pánovi kostolníkovi. Ďakujem.
 • Rorátne sväté omše: Každý deň od prvej adventnej nedele máme okrem večerných svätých omší aj ranné rorátne sväte omše ktoré začínajú o 06:15 hod. O 06:00 hod. budú ranné chvály, ktoré sa budeme spoločne modliť. Pred večernou svätou omšou sa bude modliť svätý ruženec. Rorátne sväté omše bude slúžiť správca farnosti a večerné sväté omše bude slúžiť duchovný otec Stanislav. Texty žalmov pri ranných chválach budú premietané na displeji. Keďže prvých šestnásť dni pri rorátnych svätých omšiach sú zamerané k úcte na preblahoslavenú Pannu Máriu, fatimská sobota odpadá.
 • Prvý štvrtok v mesiaci: Vo štvrtok hodinu pred večernou svätou omšou bude vystavená prevelebná Sviatosť Oltárna. Je to deň modlitieb za duchovné povolania.
 • V sobotu zavíta aj do našej farnosti svätý Mikuláš. Všetky deti sú pozvané. So svätým Mikulášom sa pomodlíme, zaspievame mu pekné pesničky porozprávame sa jeho živote a potom sa s ním rozlúčime.
 • V dnešnú nedeľu prvú adventnú máme predpísanú zbierku na katolícku charitu. Všetkým dobrodincom úprimné Pán Boh zaplať.
 • Chcem sa poďakovať všetkým tým, ktorí prišli na vyhlásenú brigádu do školy. Bolo potrebné vypratať povalu, pretože sa bude rekonštruovať horné poschodie našej školy, pričom sa zvýši kapacita žiakov pre budúce ročníky. Na túto nákladnú rekonštrukciu už nám dal súhlas a požehnanie nebohý otec biskup Štefan Sečka.
 • Ďalej sa chcem poďakovať aj mojim miništrantom, ktorí boli včera popoludní na brigáde na farskom úrade. Vypratali sme horné poschodie.
 • Ešte dnes a zajtra máme možnosť obetovať za jednu dušu v očistci a získať pre nich odpustky.

Úmysly apoštolátu modlitieb na mesiac december:

 • Všeobecný: „Aby sme osobný vzťah k Ježišovi Kristovi posilňovali Božím slovom a životom modlitby.“
 • Úmysel KBS: „Aby rodičia a starí rodičia trpezlivo odovzdávali vieru mladším generáciam.“

alternativní text

Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Patrika Haba


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Planované podujatia v roku 2020

Dom Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 911 393 861 alebo e-mailom: btsvtp@gmail.com