Dnes je piatok, 27. máj 2022
Meniny má Iveta, zajtra Viliam

Informácie a bohoslužby

    vdp. PaedDr. ThDr. Jaroslav Rusnák, PhD.
farský administrátor

cernova@kapitula.sk
Telefón:044/430 00 17Rímsko-katolícky farský úrad
Černovských martýrov 410/22
034 06 Ružomberok - Černová

Bankové spojenie:
Slovenská sporitelňa: SK 17 0900 000000 0056711426
Poštová banka: SK 56 6500 000000 0094000203

Farské oznamy

alternativní text
 • Upratovanie kostola: Ďakujem za upratovanie kostola túto sobotu. Nasledujúcu sobotu má na starosti čistenie kostola mládež.
 • Úmysly svätých omší na mesiac máj sú od nedele na internete a aj vzadu na výveske. Potom si ich môžete pozrieť. Ak uvidíte nejakú chybu, dajte mi vedieť, aby som to mohol včas napraviť.
 • Dni Spišského Jeruzalema 2022: 27. – 29. mája 2022 sa v Spišskej Kapitule – Spišskom Podhradí uskutoční 9. ročník duchovno kultúrneho festivalu Dni Spišského Jeruzalema 2022.
 • Prosebné dni: Nasledujúce tri dni (pondelok, utorok, streda) sú prosebnými dňami. Záväzný je iba jeden deň. Obsahom prosebných dní sú prosby za úrodu.
 • Veľkonočná veselica: Na budúcu sobotu o 18:00 hod. bude večerná, mládežnícka svätá omša so spoločenstvom Emanuel. Svätú omšu bude celebrovať Ružomberský pán kaplán. Po nej bude o 19:00 v kultúrnom dome kultúrny program.
 • Celodenná adorácia: Vo štvrtok vystavíme Najsvätejšiu Sviatosť Oltárnu k celodennej adorácii. Bude vystavená od rannej svätej omši do večernej svätej omši.
 • Skúška prvoprijímajucich deti: Na budúcu sobotu bude skúška prvoprijímajúcich deti pred prvým svätým prijímaním. Skúška začne o 10:00 hod. v priestoroch školy. Priebeh skúšky bude taký, že jeden s rodičov príde so svojim dieťaťom na skúšku a bude musieť vedieť to isté čo dieťa. Sú to hlavné pravdy viery, ktoré aj rodičia museli absolvovať pred prvým svätým prijímaním, birmovkou, alebo pred uzatváraním sviatostného manželstva. Tak budem vedieť, či sa rodičia spolu s dieťaťom pripravovali na prvé sväté prijímanie svojho dieťaťa. Bude to len oprášenie poznania právd viery. Ďakujem.
 • Novéna k Duchu Svätému: V piatok sa začína novéna k Duchu Svätému.
 • Zbierka na katolícke masmédia: Na budúcu nedeľu je 56. Svetový deň spoločenských komunikačných prostriedkov. Myšlienka sláviť Svetový deň spoločenských komunikačných prostriedkov vznikla počas Druhého Vatikánskeho koncilu. Preto je vyhlásená aj zbierka na katolícke masmédia. Všetkým dobrodincom úprimné Pán Boh zaplať.

Úmysly apoštolátu modlitieb na mesiac máj:

 • Všeobecný: „Aby mladí, ktorí sú pozvaní na život v plnosti, boli inšpirovaní Máriiným štýlom načúvania, hĺbkou rozlišovania, odvahou viery a angažovanosťou v službe.“
 • Úmysel KBS: „Za hnutia v Cirkvi, aby každé svojou charizmou prispievalo k ešte väčšej jednote kresťanov a k vernosti Rímskemu veľkňazovi.“

alternativní text

Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Patrika Haba


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Dom Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 911 393 861 alebo e-mailom: btsvtp@gmail.com