Dnes je štvrtok, 18. júl 2024
Meniny má Kamila, zajtra Dušana

Klub dôchodcov

Bol založený dňa 15.4. 2000, s počtom členov 34.  V súčasnosti (december 2008) má KD 79 členov. Od začiatku vzniku KD ho viedol Pavol Brtoš, až do konca roka 2007. Od 27.1. 2008 má Klub nového predsedu -  vedie ho Ing. Štefan Hatala. Výbor má 9 členov. KD v Černovej je v súčasnosti živou organizáciou, plnou rôznorodých akcií. Členovia sa pravidelne stretávajú. KD organizuje poznávacie zájazdy, vyvíja aktívnu záujmovú činnosť, čo na výročných schôdzach kladne hodnotia jeho členovia. Pravidelne 1-2x do roka organizuje rôzne zájazdy po Slovensku, ale aj do zahraničia (napr. návšteva Velehradu v ČR, alebo chrámu Božieho milosrdenstva v Poľskom Krakowe), návštevu múzeí, filmových predstavení, či posedení pri ručných prácach, varení, príprave koktailov, ukážka slávnostného stolovania a pod.

Klub dôchodcov 1
Klub dôchodcov 2

Súčasťou priestorov, ktoré KD využíva (všetky priestory sú v kultúrnom dome v Černovej) je aj malá knižnica. Má asi 100 zväzkov prevažne náboženskej literatúry. Vždy v nedeľu popoludní je možnosť výmeny kníh. Svojou rozmanitou činnosťou KD napĺňa poslanie zabudnúť na vek, trápenia, choroby a veľakrát aj samotu. Zaujímavými aktivitami si udržujú chuť do života, zdravie a priateľské kontakty.

Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Martina Papča


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Dom Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 908 499 144