Dnes je utorok, 25. jún 2024
Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána

Stolný tenis

Odvetvím športu ktoré si postupne získavalo svojich priaznivcov bol od päťdesiatych rokov aj stolný tenis. Rozvoj tohto športu v Černovej podnietilo stretávanie sa našich mladých ľudí s hráčmi rybárpoľského stolnotenisového družstva. Prví nadšenci našli podporovateľov v škole, keď im učitelia umožnili využívať školské priestory po vyučovaní. Ešte viac sa tento šport zaktivizoval keď dostal k dispozícii priestory v kultúrnom dome.

Vtedajší priekopníci tohto športu si z vlastných prostriedkov zabezpečili potrebné technické vybavenie, a to hlavne stôl, na ktorom sa hrali tréningy, priateľské, ale aj majstrovské zápasy.

Úroveň našich hráčov rástla, lebo sa stretávali s najlepšími mužstvami kraja , ku ktorým patrili hráči Ružomberka a Rybárpoľa. V rokoch 1952/53 hralo prvýkrát naše družstvo v okresnej súťaži a v tomto ročníku sa umiestnilo na 3. Mieste. V ročníku 1973/74 o víťazovi okresu rozhodla jediná loptička medzi Uhorskou Vsou a TJ Máj- taká to bola vyrovnaná súťaž.

V neskorších rokoch pribudli nové mladé posily a keďže bol dostatok hráčov v súťaži už za Černovú mohli štartovať dve družstvá. Pozornosť sa venovala aj výchove mládeže a tak od roku 1976 bolo do súťaže prihlásené aj družstvo žiakov.

Od roku 1977 sa novým domovom stolných tenistov stala „spoločenská miestnosť „ v Novej Černovej.

V súčasnosti Černovú reprezentujú tri družstvá. Áčko je účastníkom IV. ligy, béčko VI. ligy a céčko VII. ligy.

O záujme o tento šport svedčí aj skutočnosť, že od roku 1973 sa vždy na záver sezóny uskutočňuje turnaj registrovaných aj neregistrovaných hráčov v rôznych vekových kategóriách. Okrem toho sa pri stolnom tenise dvakrát týždenne stretávajú aj „starí páni“. Ešte stále kvalitou presviedča svojich súperov Peter Kuniak ktorý aj vo veku 84 rokov víťazí na turnaji veteránov ktorého je zakladateľom. Aj jeho zásluhou si stolný tenis získal a udržal veľa priaznivcov.

Medzi významných reprezentantov v tomto športe patrí Bernard Hatala ktorého od roku 1963 trénoval Peter Kuniak. Postupne sa vypracoval na hráča I. ligy, keď reprezentoval TJ BZVIL Ružomberok. Od roku 1976 až dodnes pôsobí ako medzinárodný rozhodca. Rozhodoval na MS v Číne /2006/ a Brazílii /2008/.

Od roku 2010 ,kedy bola daná do užívania nová telocvičňa, sa všetka činnosť stolného tenisu sústredila do týchto priestorov.

Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Martina Papča


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Dom Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 908 499 144