Volejbal
Začiatky tohto športu možno datovať v sedemdesiatych rokoch minulého storočia, kedy sa volejbal hrával hlavne rekreačne. Neskôr sa začínajú okolo Vladimíra Remeňa, zakladateľa tohto oddielu, zhromažďovať hráči, ktorí mali skúsenosti z vyššej súťaže, a to hlavne Ján Gregor a Dušan Šafek. K nim pribudli domáci: Julián Helko, Vladimír Remeň, Peter Brna, Jozef Kmeť, Jaroslav Kútny a Igor Klukoš.
Ihrisko si vybudovali v priestoroch na východnej strane terajšej futbalovej plochy a v roku 1980 začali hrať okresnú súťaž.Vzhľadom na zvyšovanie náročnosti súťaže bolo potrebné obzrieť sa po posilách v hráčskom kádri. Družstvo vtedy tvorili: Vladimír Remeň, Branislav Lámoš, Viliam Kútny, Jozef Časo, Pavol Plávka, Ján Líška, Radoslav Šulc, Dušan Žuffa, Tibor Lauko, Dušan Hýroš a Michal Együd. Z turnajového spôsobu v roku 1981 – 1982, keď volejbalové stretnutia aktéri hrali vonku, sa v sezóne 1982 – 1983 prešlo na jesennú a jarnú časť súťaže a volejbal sa presťahoval do telocviční. Družstvo potom hrávalo väčšinou v ružomberskej Sokolovni. Neskôr sa už stretnutia pravidelne uskutočňovali na II. ZŠ v Ružomberku a do kádra prišli ďalšie posily – Dušan Ježo, Fedor a Ľudovít Beťko. V konečnej tabuľke získalo družstvo Černovej tretie miesto a postúpilo do novovytvoreného krajského majstrovstva. V sezóne 1983 – 1984 už pod vedením Jána Líšku s hrajúcim trénerom Radoslavom Šulcom sa v novom prostredí telocvične IV. ZŠ mohli hráči pripravovať na kvalitnejšiu súťaž ešte intenzívnejšie. Spomínanú sezónu absolvovali so striedavými úspechmi a obsadili slušné piate miesto.
V sezóne 1984 – 1985 nastúpil do kádra ďalší člen - Robert Kalina a družstvo opustili J. Časo, D. Hýroš, P. Plávka a D. Žuffa. Na volejbalistoch sa začala prejavovať kvalitnejšia príprava, ako aj pravidelný tréningový proces a v tomto období skončili na štvrtom mieste. Od roku 1989 hrával oddiel zápasy v rámci stredoslovenského kraja, a to až do roku 2005. Sezóna 1991 – 1992 znamenala pre volejbalistov víťazstvo na majstrovstvách kraja.
Od roku 2005 – 2007 oddiel zostúpil do okresnej súťaže. Okrem súťažných zápasov sa družstvo zúčastňovalo aj medzinárodných turnajov veteránov a v roku 2000 jeden takýto turnaj v Kežmarku aj vyhralo. Bola to kategória nad 40 rokov. V roku 2008 sme zvíťazili aj v kategórii nad 50 rokov.
Naposledy pridané
Dom Andreja Hlinku
Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 908 499 144