Dnes je štvrtok, 19. júl 2018
Meniny má Dušana, zajtra Iľja/Eliáš

Pietna národná spomienka na 80. výročie od smrti Andreja Hlinku, RODÁCI 2018 – 9. ročník

Vážení spoluobčania, milí rodáci.

V jubilejnom roku 2018 si okrem viacerých známych výročí nášho národa a mesta pripomíname aj dôležité 80. výročie smrti nášho najvýznamnejšieho rodáka kňaza, politika a Otca národa Andreja Hlinku.

Pri tejto príležitosti sme pre Vás v spolupráci s mestom Ružomberok a Spoločnosťou Andreja Hlinku pripravili dvojdňovú pietnu spomienku a slávnostné zhromaždenie na počesť tohto velikána slovenských dejín.

Slávnostná spomienka sa bude konať 16. a 17. 8. 2018 v Bratislave a v Ružomberku.

Hlavný program je plánovaný dňa 16. 8. 2018 v ružinovskom Parku Andreja Hlinku a v historickej budove Národnej Rady na Zochovom námestí. Záštitu nad slávnostným zhromaždením prijal predseda NR SR Andrej Danko.

Druhý deň spomienky je pripravený v Ružomberku a v Černovej v uvedenom rámcovom programe: svätá omša vo farskom kostole sv. Ondreja, slávnostné príhovory pred sochou Andreja Hlinku, odborná konferencia v KD AH a kladenie vencov pred farou v Černovej.

Súčasťou spomienky bude sobotné (18. 8. 2018) stretnutie rodákov z Černovej, ktorí sú pozvaní na toto podujatie zo všetkých „kútov“ sveta. Bude to celodenné kultúrno – spoločenské podujatie určené pre pozvaných rodákov a ich rodinných príslušníkov. Bližšie info o programe budú v dostupnom čase zverejnené na www.cernova.sk.

V prílohe prikladám pozvánku na toto podujatie, ktorú sme zaslali poštou známym rodákom z Černovej. Prosíme všetkých rodákov, bývajúcich mimo ich rodiska Černovej, ktorým nebola doručená uvedená pozvánka, aby kontaktovali ktoréhokoľvek člena občianskeho výboru MsČ Černová, alebo prostredníctvom svojich blízkych, známych zaslali ich adresu a pozvánku im dodatočne zašleme.

S úctou

Patrik Habo

predseda OV MsČ Černová
poslanec MZ v Ružomberku


Súbory na stiahnutie


Komentáre

Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Patrika Haba


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Sprievodcovské služby

Sprievodca Černovou

Turistické výpravy, školské výlety, poznávacie zájazdy a ďalší, ktorí chcú navštíviť Černovú s jej pamätihodnosťami, sa môžu obrátiť na pani Máriu Hatalovú

Kontakt: +421 904 208 416