Dnes je pondelok, 2. október 2023
Meniny má Levoslav, zajtra Stela

Po stopách Andreja Hlinku

Mesto Ružomberok aj v roku 2022 pripravilo pre návštevníkov a obyvateľov mesta produkt CR pod názvom „Po stopách A. Hlinku“. Ide o bezplatné lektorské služby, ktoré prebiehajú v Mauzóleu A. Hlinku v Ružomberku a v dome A. Hlinku v Černovej v mesiacoch júl a august.

Lektori z radov študentov vo svojich výkladoch v Mauzóleu budú oboznamovať návštevníkov pútavým príbehom o životnej ceste A. Hlinku. Okrem predstavenia jeho osoby sprievodca dopĺňa výklad o stavbe mauzólea, jeho početných rekonštrukciách až po uloženie telesných pozostatkov tejto osobnosti.

V rodnom dome A. Hlinku v Černovej sa návštevník prostredníctvom lektorského výkladu zoznamuje s jeho rodiskom. Zrekonštruovaná expozícia pozostáva z informačných panelov, ktoré moderným spôsobom vykresľujú osobu A. Hlinku a Černovú počas obdobia jeho života. Prehliadka poukazuje na tragické udalosti roku 1907 s názvom Černovská tragédia a odozvy Európy na túto udalosť. „Expozícia je tiež doplnená o audiovizuálnu prezentáciu a osobné veci, ktoré A. Hlinka používal. Záujemcovia v rámci prehliadky môžu požiadať lektora o prehliadku kostola Ružencovej Panny Márie, fary a okolia chrámu a pomníka obetiam tragédie.

Návštevníkov Ružomberka stále zaujíma história spojená s osobou A. Hlinku. Miesta s ním spojené navštevujú nielen pri jeho výročiach, ale aj počas trávenia voľných chvíľ pri pobyte na Dolnom Liptove. Veľkú skupinu návštevníkov tvorili aj školské zájazdy s učiteľmi dejepisu a študentov zaoberajúcich sa históriou.

Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Martina Papča


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Dom Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 908 499 144