Dnes je pondelok, 18. október 2021
Meniny má Lukáš, zajtra Kristián

Spomienka na smrekovicu

Kdeže sú tie časy, keď sme sa tešili na Martina, ktorý prichádzal do našich končín na bielom koni začiatkom novembra. Kdeže sú tie časy, keď sneh sa držal od Ondreja do polovice marca. Na tie časy môžeme len spomínať, ale naši starší občania si na to veru ešte dobre pamätajú. Obľúbená naša Smrekovica, resp. Zimný prechod odtiaľ do Černovej sa konal zvyčajne v prvú marcovú nedeľu. V tomto čase deň už bol dlhší aj slnko bolo lepšie cítiť a to všetko prispievalo dobrej nálade účastníkov. Týchto podujatí sa naši lyžiari, ale nielen naši, zúčastňovali v hojnom počte, čo vidieť aj na fotografii zo začiatku 80. rokov minulého storočia. Druhá fotografia je z letného prechodu tiež z toho obdobia. Aj tento letný prechod býval vždy plne vyťažený a šoféri vojenskej tatry na Podsuchej zalamovali rukami nad toľkým množstvom ľudí, no vždy sme sa všetci napchali do jej útrob pod plachtu aj keď sa pod ňou takmer nedalo dýchať.

Viacerí z tých, čo sú na fotografiách sa našich čias nedožili. Aspoň nemusia chodiť v rúškach a mať obavy z pandémie COVID-u 19, ktoré prežívame my, súčastníci. Venujme im preto aspoň tichú spomienku a my žijúci prosme Najvyššieho nielen o sneh (v budúcej zime), ale nech odvráti od nás aj túto pliagu.

Peter Babala st.

Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Patrika Haba


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Dom Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 911 393 861 alebo e-mailom: btsvtp@gmail.com