Dnes je pondelok, 18. október 2021
Meniny má Lukáš, zajtra Kristián

Renovácia černovských štálov (senníkov) v černovskom chotári

Spolupráca OV MsČ Ružomberok – Černová, OZ Černovský chotár a OZ Sloboda pohybu pripravuje projekt renovácie a ochrany černovských historických štálov.

V čase medzi 17. a 20. júnom 2021 pri turistickej červenej značke z Černovej na Krstú horu (na Rovni) sa bude vykonávať oprava starých senníkov. V tomto čase môžete v tejto lokalite vidieť partiu dobrovoľníkov, ktorí ich budú renovovať. Je to spoločná akcia OZ Černovský chotár a OZ Sloboda pohybu. Keďže senníky sú vzácnym pozostatkom našej ľudovej architektúry, budú opravené tradičnými „ručnými“ metódami a strechy budú pokryté šindľami, ktoré nahradia provizórne (a škaredé) plechy. Najväčší senník bude opravený ako prvý, zvyšné dva budú dokončené neskôr. Uvedené senníky budú tak uchované v pôvodnej podobe a môžu slúžiť ako horské útulne pre turistov a černovskú verejnosť.

Ak máte záujem o brigádnickú pomoc alebo finančnú spoluúčasť môžete sa prihlásiť na info@cernova.sk

Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Patrika Haba


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Dom Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 911 393 861 alebo e-mailom: btsvtp@gmail.com