Dnes je streda, 8. december 2021
Meniny má Marína, zajtra Izabela

♥♥♥POMôŽME, AK MôŽME ♥♥♥

Milí naši! Žijeme v osobitých časoch, možno niektorých z nás táto doba finančne aj zasiahla, niektorí bojujeme o zdravie vlastné alebo zdravie rodinných príslušníkov. Z každej strany sa na nás valia negatívne správy, ktoré nás valcujú, nikomu však nepomáhajú…

Dovoľte nám pozvať Vás k šíreniu dobra, k aktívnej pomoci, k solidarite…veľké veci začínajú malými zázrakmi a o malý zázrak sa môže pričiniť aj v tejto dobe každý z nás. Nezostaňme pasívni, nezostaňme nečinní.. Okrem „bežností“, ktoré sa ponúkajú ako priestor pre „človečinu“, Vás prosíme o zapojenie sa do niektorej zo zbierok, na ktorých ako škola (rodiny, zamestnanci) máme túžbu aktívne participovať:

1. NÁZOV: „Z ruky do ruky“ v spolupráci s SČK Lisková

DRUH ZBIERKY: ZBIERKA POTRAVÍN (trvanlivých, resp. s dlhším dátumom spotreby) A HYGIENICKÝCH POTRIEB. Tieto zozbierané poputujú do sociálne slabších skupín, ktoré trpia ich nedostatkom, seniorom a rodinám.

TERMÍN: od zajtra, 20.11.2020, najneskôr do 11.12.2020 (piatok)

MIESTO: riaditeľňa, ZŠAH

2. NÁZOV: KRABIČKA PRE SENIOROV „Koľko lásky sa zmestí do krabičky“ – celoslovenská výzva: https://www.kolkolasky.sk/.

DRUH ZBIERKY: Hlavnou myšlienkou je potešiť osamelých seniorov na Slovensku VIANOČNÝMI DARČEKMI (v našom prípade krabičky budú putovať do domova Senires, no. alebo do Domova soc. služieb Likava – Nádej). Tretí ročník zbierky je poznačený pandémiou, starkí sú v domovoch mnohokrát bez povolených návštev, a preto pocit, že nie sú sami ani v týchto ťažkých časoch potrebujú o to viac. Potešme čo najviac starkých, ktorí najmä v týchto časoch potrebujú lásku a pozornosť. Keďže odovzdávanie krabíc v sprievode programu a ďalších ľudí tento rok nie je možné, vyzývame čo najviac ľudí, aby do svojich krabíc pridali aj zo srdca napísaný pozdrav, list, fotky príp. aj obálku so známkou, aby starkí mohli odpísať.

Krabička by „mohla“ ideálne obsahovať po 1 kuse z týchto kategórií: niečo TEPLÉ (káva, čaj), SLANÉ (praclík, kukuričné chrumky), SLADKÉ (cukríky, džúsik so sosáčikom na pitie), VOŇAVÉ (mydlo, šampón, krém, balzam na pery), niečo NA SEBA (ponožky, čiapka, uteráčik), niečo na ČÍTANIE (krížovky, knižka, časopis), niečo pre POTEŠENIE (kresby, pohľadnice, šálka).

Je potrebné zabaliť zvlášť spodok a vrch krabice.

TERMÍN: od zajtra, 20.11.2020, najneskôr do 04.12.2020 (piatok)

MIESTO: riaditeľňa, ZŠAH

Dobrovoľnícke aktivity nevnímame iba ako predvianočnú záležitosť, snažíme sa vnímať potreby aj počas roka a Vy ste nám v tomto VŽDY NÁPOMOCNÍ a S OBROVSKÝM SRDCOM, za čo Vám patri OBROVSKÁ VĎAKA!!!!! Tento čas je však tak výnimočný, a pre niektorých smutný a osamelý, že nedokážeme zostať ľahostajnými…preto sa prihovárame k Vám…a prosíme o spoločnú pomoc pre tých, ktorí ju potrebujú možno ešte viac, ako my.

Už vopred Vám za Vašu POMOC veľmi pekne ĎAKUJEME!!!

Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Patrika Haba


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Dom Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 911 393 861 alebo e-mailom: btsvtp@gmail.com