Dnes je utorok, 25. jún 2024
Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána

Ostáva už iba mesiac do konca generálneho pardonu ružomberských vodárov

Od zverejnenia výzvy Vodárenskej spoločnosti Ružomberok, a. s., na spoluprácu pri odstraňovaní protiprávneho stavu uplynulo už niekoľko mesiacov, ale nik zo známych 69 černovských užívateľov vec na poriadok zatiaľ nedal.

Výzva sa týka jednak tých, ktorí načierno – teda bez zmluvy vypúšťajú svoje splašky do verejnej kanalizácie, jednak tých, ktorí majú namiesto povinného zákonného pripojenia na kanalizáciu iba žumpu. Práve takto to musí byť už od januára 2022.

Generálny pardon, čiže odpustenie nedoplatkov alebo pokuty, platí do konca júna 2024. Dovtedy by sa tí, ktorých sa to týka, mali individuálne s vodárňami dohodnúť, ako dajú vec do poriadku. Na starosti to má pán Atila Žilík. Po tomto dátume bude prebiehať kontrola a v prípade porušenia zákonnej povinnosti bude od fyzických osôb spoločnosť žiadať peniaze za 3 roky spätne plus príslušný okresný úrad môže uložiť pokutu.

Majiteľom nehnuteľností v Černovej sa odporúča, aby si vo vodárňach pre istotu skontrolovali, či sa to netýka aj ich. Osobitne by sa o to mali postarať deti alebo vnuci starších ľudí, ktorí zrejme nepostrehli, že je to aj ich prípad.

Výzvu si možno stiahnuť nižšie na tejto stránke alebo prečítať na webe spoločnosti https://vsr.sk/.

O veci si možno viac prečítať napríklad TU: https://www.advokatsurma.sk/…znosti-obce/


Súbory na stiahnutie

Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Martina Papča


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Dom Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 908 499 144