Dnes je štvrtok, 13. august 2020
Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír

Letné obdobie a jeho ochrana pred požiarmi

Letné obdobie sa vyznačuje zvýšenými teplotami, suchým počasím a taktiež aj zvýšenou činnosťou poľnohospodárov a súkromne hospodáriacich roľníkov. Ako aj suchá a snimi spojený čas zvýšeného nebezpečenstva požiarov a s ním spojená ochrana lesov. V poslednom období bol v rámci Slovenskej republiky zaznamenaný zvýšený počet požiarov pri zbere obilnín, ich pozberovej úprave a skladovaní objemových krmovín a slamy, ktoré sú považované za činnosti so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru.

Vypaľovanie a spaľovanie na záhradách a poliach je v Černovej dosť časté, porušuje sa tým Zákon o ochrane pred požiarmi 314/2001 a aj všeobecné záväzné nariadenia mesta o nakladaní, spaľovaní odpadu.Takýmto konaním sa hlavne ohrozuje majetok iných, ale aj zdravie našich detí. Viac si môžete prečítať v priložených prílochách.


Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Patrika Haba


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Planované podujatia v roku 2020

Dom Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 911 393 861 alebo e-mailom: btsvtp@gmail.com