Dnes je pondelok, 18. október 2021
Meniny má Lukáš, zajtra Kristián

IPČKO

Viete kto je to kybergroomer? Ako sa prejavuje? Čím môže ohroziť mladých a deti? Ako sa dostať z jeho pazúrov?

Na našej hornej chodbe sa „zjavili“ pútavé, farebné, ale hlavne poučné panely. Všetci žiaci sa mohli dozvedieť, aké nástrahy môže mať „četovanie“ na internetových sociálnych sieťach. Zároveň sme im ponúkli aj riešenie týchto problémov, ktoré je anonymné, odborné a láskavé. Pomoc ponúka IPČKO.

IPčko je členom Asociácie liniek pomoci a Koalície pre deti Slovenska. Občianske združenie IPčko chce byť miestom skutočného stretnutia človeka s človekom. Skupina mladých ľudí, psychológov, sociálnych pracovníkov, študentov s túžbou v srdci pomáhať ľuďom, najmä mladým, ktorí sa nachádzajú v náročných životných situáciách sú k dispozícii neustále a zadarmo. Okrem poradcov (dobrovoľníkov), ktorí sú každý deň na chate s klientmi, pracujú pre ich dobro aj členovia správnej rady a vedenia IPčka. Opierajú sa o 3 základné princípy: prijatie, profesionalita a priateľský prístup.

Viac sa o nich môžete dozvedieť na stránke www.ipcko.sk Ak Ťa niekto cez chat nepríjemne otravuje, obťažuje, žiada o nevhodné fotky alebo o stretnutie a hanbíš sa o tom rozprávať, môžeš si vybrať človeka (lekára, profesora, dobrovoľníčku či dobrovoľníka a zdôveriť sa s Tvojimi problémami.


5. ročník

5. ročník

Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Patrika Haba


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Dom Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 911 393 861 alebo e-mailom: btsvtp@gmail.com