Dnes je utorok, 31. január 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana

Informácie pre rodičov birmovancov

Milí rodičia kandidátov na birmovanie,

predstavujeme vám nový program s názvom „Vyvolený: Tvoja cesta k prijatiu sviatosti birmovania“, (www.sviatostbirmovania.sk), ktorého cieľom je ponúknuť vášmu dieťaťu silnú, život meniacu skúsenosť na ceste k prijatiu sviatosti birmovania. Dúfame, že program Vyvolený ponúkne vášmu dieťaťu nielen hlboké vedomosti a porozumenie katolíckej viery, ale predovšetkým, že si získa jeho srdce v tomto zlomovom období jeho života. Program bol precízne vypracovaný tak, aby odpovedal na základné otázky vášho dieťaťa týkajúce sa života a zároveň ho podnietil k tomu, aby sa zapojil do života viery.

Priznajme si to – súčasný svet je plný prekážok a úskalí, ktoré môžu mladého človeka ľahko priviesť na nesprávnu cestu. Nič nemôže nahradiť silnú vieru v Boha: ani priatelia, peniaze, či vzdelanie. Je to práve viera, ktorá nám dáva identitu a udáva smer nášho života. Cirkev si uvedomuje, že vy ako rodičia ste prvými vychovávateľmi vašich detí v otázkach viery a mravov – a program Vyvolený vám ponúka jedinečnú príležitosť pridať sa k vášmu dieťaťu na jeho ceste naprieč katolíckou vierou. Vaše deti vám priniesli domov príručku „Sprievodca pre rodiča“, ktorá ponúka stručný prehľad jednotlivých kapitol programu. Vďaka tejto príručke budete môcť sledovať priebeh programu a aktívne sa zapájať do cesty viery vášho dieťaťa. V príručke tiež nájdete užitočné otázky, ktoré vám môžu pomôcť viesť s vaším dieťaťom hlboké rozhovory na duchovné témy. Zároveň tiež ponúka nápady a rady, ako do procesu prípravy zapojiť celú vašu rodinu.

Povzbudzujeme vás, aby ste počas prípravy nezabúdali na túto príručku, ale využili ju ako vlastného sprievodcu a radcu počas celej prípravy vášho dieťaťa na prijatie sviatosti birmovania.

Prosíme vás o úhradu 24,– eur za sadu zošitov potrebných k príprave, animátorovi dieťaťa.

Ďakujeme vám za váš čas a záujem o túto tak veľmi dôležitú etapu duchovného rozvoja vášho dieťaťa.

S pozdravom,
Váš správca farnosti a tím animátorov

Pozývame vás pozrieť si videá pre rodičov od autorov programu Vyvolený:

Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Martina Papča


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Dom Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 908 499 144