Dnes je streda, 28. júl 2021
Meniny má Krištof, zajtra Marta

4.roč.: Čítanie inak

Čítanie nemusí prebiehať iba tak, že si s deťmi prečítame ukážku a potom k nej urobíme úlohy v učebnici. To by bola nuda.

My sme si ten text rozdelili a každá skupinka čítala inú časť ukážky. Nik nesmel čítať časť druhej skupinky, pretože by bol diskvalifikovaný.

Po prečítaní sme sa pokúšali spoločne prerozprávať text. Každý zo skupinky musel niečo povedať, niektorým to išlo vynikajúco. Niektorí si museli pomôcť učebnicou a pozrieť do nej, iní to museli prečítať. Každá skupinka dostala tri úlohy a toľko bodov na metri si aj mohli odniesť.

Nakoniec sme si kládli otázky, kto dobre počúval, mohol získať body navyše.

Ukážka sa volala O troch princoch a napísala ju Krista Bendová. Je to jedna z rozprávok o Osmijankovi, hoci tam priamo nevystupuje. k Osmijankovi sa so štvtákmi ešte vrátime.

Učili sme sa takto pracovať s textom (odseky, delenie na úvod, jadro a záver; vymýšľanie otázok), prerozprávať text, vzájomne sa počúvať a dopĺňať. Len toho času keby bolo viac, tak by sme si stihli bližšie objasniť aj príslovie, ktoré bolo v texte použité, no k tomu sme sa bližšie dostali na ďalšej hodine. A nielen k nemu, ale aj k popleteným prísloviam, ktoré sme sa pokúšali rozpliesť. To už bol však iný príbeh.

Poslanec informuje

Informácie a postrehy poslanca mestskej časti Patrika Haba


Úradná tabuľa

Dôležité dokumenty a uznesenia z rokovaní MZ Ružomberok


Projekty v Černovej

Prehľad zrealizovaných a pripravovaných projektov

Po stopách Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku

Dom Andreja Hlinku je sprístupnený vždy v pracovných dňoch. V prípade vášho záujmu vám poskytneme bližšie informácie na telefónnom čísle: +421 911 393 861 alebo e-mailom: btsvtp@gmail.com